Podkategorie

  1. stupeň

Obvodní kolo ve vybíjené 4. a 5. tříd:

Chlapci se umístili na 2. místě a družstvo dívek si vybojovalo postup do krajského kola.

Děvčata ve své skupině skončila v krajském kole na 1.místě a postoupila do užšího finále, z kterého dívky postoupily do celorepublikového finále, kde skončily na 4.místě.

Turnaj pro žáky 1.stupně School Florbal Cup

Smíšené družstvo 4. a 5. tříd na tomto turnaji zvítězilo.

  1. stupeň

Košíková - obvodní kolo DDM:        starší žákyně 1. místo

Kopaná - obvodní kolo DDM:          starší žákyně   1. místo

Kopaná - krajské kolo DDM:            starší žákyně   2. místo

Pohár rozhlasu - obvodní kolo:          žáci 8. - 9. tříd 2. místo

                                                           žákyně 6. - 7. tříd 2. místo

Beach vybíjená  DDM:                      6. třídy            2. místo

Sportovní hry Městská část Prahy 9: 

atletika                                   6 x 2. místo, 1 x 3. místo

kopaná            žáci 6. + 7.tř               4. místo

florbal             žáci 6. + 7.tř                4. místo

streetball         žákyně 6. - 9. tř.         5. místo

Družstvo starších i mladších cyklistů vybojovalo v obvodním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů 1. místo a v krajském kole obě družstva získaly 2. místo.

  1. A. Hornofová ze 7. ročníku byla vyhlášena jako nejlepší cyklistka za starší žákyně.

(Soutěží se: Poskytnutí první pomoci, práce s mapou, jízda zručnosti na kole se zátěží na zádech, jízda na kole  po dopravním hřišti dle předpisů na  pozemních komunikacích a test z předpisů.)

V letošním roce se zúčastnili někteří žáci 1. stupně celostátní literární soutěže pro děti a mládež v rámci kampaně Rosteme s knihou. 

Tentokrát žáci psali na téma STALO SE VE 20. STOLETÍ .

Úkolem dětí bylo popsat, co je nejvíce zaujalo z české či světové historie 20.století. Mohl to být například vynález, událost nebo osobnost, zkrátka něco, co ovlivnilo i naši současnost.

Nejlepší práce byly oceněny na slavnostním vyhlášení výherců, které se uskutečnilo v pátek 11.5.2018 v novém pavilonu Rosteme s knihou na veletrhu Svět knihy Praha 2018 na pražském Výstavišti.

Žák Filip Sova získal v obrovské konkurenci dětí z celé České republiky krásné 3.místo s prací s názvem Internet. Blahopřejeme! Mgr. Kateřina Lucáková

Vybraní žáci naší školy měli možnost se zúčastnit v Památníku písemnictví dne 4.4.2018 slavnostního předání cen v soutěži Dětský knihomol Suk – čteme všichni ankety o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež v uplynulém roce.

     Cenu Noci s Andersenem, kterou uděluji děti, které nocovaly v knihovnách, získala kniha od Ester Staré: Každý bulí nad cibulí s ilustracemi Milana Starého.

     Cenu učitelů získala kniha Ivony Březinové: Ťapka, kočka stěhovavá, Martiny Drijverové: Lví kouzlo, Radka Malého: Franz Kafka a knížka Tomáše Němečka: Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku.

     Cenu knihovníků klubu dětských knihoven SKIP získaly knihy od Petry Soukupové: Kdo zabil Snížka, Petry Braunové: Dům doktora Fišera a Kláry Smolíkové: Spolkla mě knihovna.

     Předání ceny dětí se zcela profesionálně zhostily naše žákyně Maya Najar a Julie Houbová a potěšily prvním místem paní spisovatelku Petru Braunovou a její knížku Dům doktora Fišera, druhé místo získala od dětí kniha Deník malého poseroutky 11: Všechna sláva od Jeffa Kinneyho v překladu Veroniky Volhejnové. Třetí místo si zasloužila knížka Medovníček, Medulka a panenka Rózinka od pana spisovatele Jana Lebedy.

     Všechny zúčastněné děti si mohly se všemi spisovateli a ilustrátory nad knížkami pobesedovat a nechat si je na památku podepsat. Těšíme se z toho, že vychází tolik pěkných knížek pro děti a mládež, které stále nacházejí své věrné a spokojené čtenáře.

Mgr. Kateřina Lucáková

I letos se žáci naší školy zapojili do recitační soutěže Pražské poetické setkání. Do školního kola se přihlásilo rekordních 59 recitátorů. Moc nás potěšil zájem dětí o umělecký přednes prózy i poezie. Všichni žáci s velkou chutí zarecitovali připravené báničky a příběhy. Školní porota po těžkém rozhodování nakonec vybrala celkem sedm dětí, které byly nominovány do obvodního kola této soutěže v obřadní síni Městské části Prahy 9.

V obrovské konkurenci se porotě líbila žákyně Kateřina Kortanová z 6. ročníku  a Boris Rassl z třetího ročníku a oba získali zvláštní ocenění poroty.

Děkujeme všem našim žákům za účast a snahu, se kterou se do soutěže zapojili a přejeme jim, aby je neopouštěla radost z recitace a čtení dětské literatury.

Mgr. Kateřina Lucáková

Žáci naší školy se zúčastnili soutěže „Zákon lomu ve fotografii“, kterou pořádala Asociace mladých debrujárů České republiky. Debrujáři jsou nadšenci pro přírodní vědy. V soutěži se sešlo více než 200 originálních a nápaditých fotografií na dané téma.

V kategorii 2. stupeň ZŠ obsadily hned dvě příčky žákyně naší školy. První místo získala Kristýna Hůlová s fotografií „Kulička na dlani“ a třetí místo Lucie Rybišarová, jejíž série Pí, Jing&Jang a Smajlík získala i speciální cenu poroty.

Gratulujeme našim soutěžícím! 

http://www.debrujar.cz/clanek/2017010005-konecne-jsou-tady-vysledky-souteze-zakon-lomu-ve-fotografii

Dne 14.12. 2016 proběhlo na Soukromé střední škole výpočetní techniky druhé kolo soutěže IT slot, kterého se účastnil náš žák devátého ročníku Vojtěch Šanca. V konkurenci 45 nejúspěšnějších řešitelů z prvního kola obsadil skvělé deváté místo. 

Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo 183 základních škol z celé ČR a celkem soutěžilo 2981 žáků.

Vojtovi blahopřejeme! 

Mgr. Přemysl Hromádko

Gratulujeme naší žákyni Patricii H. z  9. ročníku, která se v sobotu 8.9. 2016 se svým týmem Mystique z tanečního klubu TASK Silueta Praha zúčastnila mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu. V kategorii dívčích formací junior vybojovala krásné 4. místo.     

Mgr. Martina Zettlová

Na Mistrovství České republiky v aerobiku, které se konalo ve dnech 30. 9.-2. 10. 2016 v Praze získala Nela Šnajdrová z osmého ročníku v kategorii fitness týmy (11-13let) 3. místo a Natálka Capůrková z 5. ročníku získala v kategorii fitness týmy (8-10let) 1. místo. Našim žákyním blahopřejeme!

Cyklisté na krajském  a celorepublikovém finále

            Ve středu 25.5. se na Dopravním hřišti na Proseku a na školním hřišti
ZŠ Litvínovské 600 uskutečnilo Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Krajského kola se zúčastnilo 17 čtyřčlenných smíšených družstev – 9 družstev v mladší kategorii (10-12 let), 8 družstev ve starší kategorii (13-16 let)

Soutěž  se stává z povinných disciplín: test z pravidel provozu
na pozemních komunikacích, jízda po dětském dopravním hřišti dle pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda zručnosti přes překážky se zátěží na zádech 2kg (mladší) a 3kg (starší), zásady poskytování první pomoci a práce s mapou.

Při práci s mapou měli cyklisté vymyslet nejbezpečnější a nejrychlejší trasu z bodu A do bodu B jako chodec a do bodu C jako cyklista. Mladší kategorie promýšlela trasu z A do B, starší z A do B a do C. Poté, co si soutěžící trasu promysleli, měli jediný pokus zakreslit trasu správně dle pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Na krajském kole počasí přálo soutěžení, a tak 1.místo v obou kategoriích vybojovali soutěžící ze ZŠ Litvínovská 600. Své soupeře nechali daleko za sebou.

Za ZŠ Litvínovská 600 v mladší kategorii soutěžili: Adéla Hornofová 5.B, Ema Švábová 5.B, Filip Čapek 4.C, Jakub Vovsík 4.A. V jednotlivcích byla Ema Švábová vyhlášena nejlepší jezdkyní v mladší kategorii.

Ve starší kategorii za naši školu soutěžili: Barbora Hornofová 8.B, Veronika Laitlová 6.B, Erik Izmael Zirkler 8.B, Kamil Zsiray 6.A. Veronika Laitlová byla vyhlášena nejlepší jezdkyní ve starší kategorii, Kamil Zsiray byl vyhlášen nejlepším jezdcem ve starší kategorii. Dle výsledků Veronika  získala nejméně trestných bodů ze všech soutěžících.

Obě družstva odjela na celorepublikové finále, které se uskutečnilo 14.-16.6. v Nymburce. Na poslední chvíli došlo ke změně účastnic, a tak za starší družstvo soutěžila Zuzka Turjaková z 8.A. Zuzka měla na přípravu velmi málo času, ale i tak se svého úkolu zhostila velmi svědomitě a většinu disciplín zvládla .

Na celorepublikovém finále mladší kategorie získala 12.místo, starší kategorie 14.místo.

Bára Hornofová  se účastní celorepublikového finále od roku 2012. Bára  v letošním roce získala v jednotlivcích 2.místo (od první příčky jí dělilo 5 bodů).

Všichni naši soutěžící navštěvují pravidelně kroužek dopravní výchovy STOP aneb na silnici bezpečně, kde se každé pondělí připravují i s ostatními žáky
 na Dopravní soutěž mladých cyklistů.

Moc gratulujeme

Mgr.Hana Štěpánková, ZŠ Litvínovská 600

P.S. Pokud by někdo chtěl vědět, jak probíhá příprava na Dopravní soutěž mladých cyklistů:  https://www.youtube.com/watch?v=zqiic7mI0VM

V minulých týdnech jsme Vás žádali o podporu v hlasování pro naše video "Jak nám technologie pomáhají" do soutěže "Správná škola". V pátek 27.5.2016 proběhlo v budově Microsoftu v Praze slavnostní vyhlášení výsledků. Hlavní cena za hlasy veřejnosti nebyla udělena z důvodu podezření o nekorektnosti některých hlasů, ale byly uděleny dvě ceny odborné poroty.

První cenu odborné poroty v podobě školního výletu do jedné z vědecko-zábavních institucí po celé ČR v hodnotě 15 000 Kč získala naše Základní škola Litvínovská 600. Naše škola byla porotou oceněná především za zcela přirozené a efektivní využívání technologií a samostatnost žáků. A také za zachycení aktivit skupinové výuky, individuální práce i moderního pojetí frontální výuky se zapojováním žáků. 

Všem žákům 7.A a paní učitelce Králíkové děkujeme a blahopřejeme!

RNDr. Věra Cyprichová

Ve středu 4.5. se konalo Obvodní kolo Prahy 9 Dopravní soutěže mladých cyklistů na dětském dopravním hřišti na Proseku. I když bylo deštivé počasí, byla soutěž skvěle připravena.

Soutěží se ve 2 kategorií 10-12 let, 13-16 let. V každé kategorii soutěží jedno smíšené družstvo (2 chlapci a 2 dívky). 

Soutěží se v disciplínách: 

Jízda po dětském dopravním hřišti podle pravidel provozu na pozemních komunikacích

Test z pravidel provozu na pozemních komunikacích

Jízda zručnosti na kole

Zásady poskytování první pomoci

 

Za naší školu závodili: 

mladší: Ema Švábová, Adéla Hornofová, Filip Semerád, David Semerád 

Ema Švábová byla vyhlášena nejlepší cyklistkou z mladší kategorie

starší: Barbora Hornofová, Veronika Laitlová, Erik Izmael Zirkler, Kamil Zsiray 

Barbora Hornofová a Erik Izmael Zirkler byli vyhlášeni nejlepšími jezdci ze starší kategorie.

Obě družstva získala 1.místo v obvodním kole a postupují do krajského kola, které se uskuteční 25.5.2016.

Gratulujeme a pokud chcete vědět, jak to na kroužku vypadá, podívejte  se a soutěžní video: http://www.spravnaskola.cz/video/cykliste-z-krouzku-stop/

Za každý zaslaný hlas předem moc děkujeme!

 

Mgr. Hana Štěpánková