Vážení rodiče, milí žáci,

jelikož se už na mne obrátili někteří zákonní zástupci s prosbou o potvrzení zápisového lístku, posílám informace.
Pokud Vaše dítě bude konat jednotnou přijímací zkoušku na SŠ (Cermat), o níž zatím nevíme, kdy bude, zatím vydržte, ZL se budou potvrzovat, až budete znát výsledky. Lhůta pro odevzdání ZL je pak 5 pracovních dní, mezitím ho musíte nechat potvrdit v naší škole. Pokud žáci už letos nenastoupí do školy, domluvíme se na termínech, kdy budeme ZL ve škole potvrzovat.
Pokud Vaše dítě nebude konat přijímací zkoušku vůbec (jde na nematuritní obor/obory) a máte již informaci, že je přijato, a střední škola po Vás chce vyplněný ZL, potvrdím Vám ho tuto středu 29. 4. v 9 hodin ve škole. Prosím zákonné zástupce dětí, kterých se to týká, aby mi do úterního večera dali vědět, že se za mnou se ZL chystají.
Pokud Vaše se dítě hlásí na jeden maturitní a jeden nematuritní obor a z nematuritního oboru již máte informaci o přijetí a chcete již ZL odevzdat, dostavte se také ve výše uvedeném termínu. Nově je stanoveno, že ZL lze uplatnit v případě nového rozhodnutí o přijetí opakovaně. Pokud Vám ještě škola z nematuritního oboru nedala vědět, nic se neděje, termín pro odevzdání ZL Vám nevyprší dříve než 5 dnů po zveřejnění výsledků jednotné přijímací zkoušky (Cermat). Do té doby jistě budete vědět i to, zda je Vaše dítě přijato na SŠ bez maturity.
O tom, že se uvažuje o jednom termínu přijímací zkoušky (Cermat) a bylo zrušeno odvolání proti rozhodnutí ŘŠ, jste se již určitě dozvěděli ze sdělovacích prostředků.
V případě dotazů se na mě obraťte.

S pozdravem

Gabriela Janů

výchovná poradkyně