V letošním školním roce slaví naše škola 50. výročí svého založení, proto se naši žáci se zapojili do celoškolní soutěže o historii Proseku. Každý měsíc se dozví nové zajímavosti z jeho dávné i nedávné minulosti. 

Žáci 4. a 5.ročníků si měli možnost prohlédnout Kostel svatého Václava na Proseku. Dozvěděli se, že je opředen mnoha legendami, ale  i skutečnými historickými fakty a zjistili, že vracet se ke kořenům je vlastně zajímavé. Po loňském roce uzavírek si děti tuto malou exkurzi moc užily.

Mgr. Kateřina Lucáková

Foto: Mgr. R. Blažková

Dne 31. 1. 2022 se koná informativní schůzka, na které se dovíte informace o přijímacím řízení na střední školy. Pro zákonné zástupce žáků z 5. a 7. tříd je vyhrazen čas od 16,00, pro rodiče deváťáků od 17,00 hodin. Obě schůzky se uskuteční v prostředí MS Teams, kam se přihlásíte prostřednictvím účtů svých dětí. Na schůzce se dovíte, kdy se budou vydávat zápisové lístky.

 

Další informace: 

https://www.zslitvinovska6.cz/prihlasky-na-stredni-skolu

 

Mgr. Gabriela Janů, výchovný poradce

Vážení rodiče,

v souladu s nařízením vlády proběhne ve dnech 3.1., 6.1., 10.1. a 13.1. 2022 povinné antigenní testování všech žáků. Bližší informace viz. https://www.edu.cz/informace-msmt-ke-zmenam-v-mimoradnych-opatrenich-ministerstva-zdravotnictvi-s-ucinnosti-od-3-1-2022-pro-skoly-a-skolska-zarizeni/

Děkujeme za spolupráci

Věra Cyprichová, ŘŠ

Vážení rodiče,

v případě, že v důsledku školního testování (2x v měsíci prosinec) a dalšího individuálního testování bude mít vaše dítě již plně vyčerpán limit pro bezplatný PCR test, můžete si požádat o vystavení voucheru na PCR test.

Napište mailem na MČ Praha 9 – paní RNDr. Heleně Kvačkové, vedoucí odboru školství: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do mailu je třeba uvést jméno a příjmení dítěte, datum narození, třídu a školu.

Voucher lze uplatnit pouze na odběrných místech GHC Genetics, s.r.o., více informací na: https://www.ghcgenetics.cz/covid/

V pondělí 3.1.2022 se žáci budou testovat pouze státním antigenním testem.

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy

Vážení rodiče,

podle nařízení Ministerstva zdravotnictví proběhne opět dne 13. 12.  2021 antigenní testování na onemocnění covid-19. Testovat se budou přítomní žáci s výjimkou žáků s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Žáci naší školy se budou testovat testem Sejoy– náhled zde, případně Genrui náhled zde.

Další informace naleznete:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/povinne-testovani-zaku-ve-skolach

Pokyny k testování PCR

Současně s antigenním testováním proběhne u výše zmíněných žáků i testování PCR ze vzorku slin tak, jak už probíhalo v předchozích týdnech. Toto testování proběhne na pokyn MČ Praha 9 a test bude opět hrazen ze zdravotního pojištění žáka. V případě, že by na konci měsíce měl žák kvůli tomuto školnímu testování již vyčerpaný nárok na bezplatné testování od pojišťovny, poskytne mu škola voucher na bezplatný test u laboratoře GHC Genetics s.r.o., odběrné místo – Poliklinika Prosek. Možnost vyzvednout si voucher bude avizována na webu školy. 

Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 13. 12. 2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Děkujeme za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová

Vážení rodiče, milí žáci,

v zájmu zpomalení možnosti šíření infekce covid- 19, vyhlašuji ve dnech 20. 12. – 22. 12. ředitelské volno. Na toto volno plynule naváží od 23. 12. vánoční prázdniny. Žáci nastoupí opět

do školy v pondělí 3. ledna 2022.

 

RNDr.Věra Cyprichová

Ředitelka školy

Vážení rodiče,

podle nařízení Ministerstva zdravotnictví proběhne opět dne 6. 12.  2021 antigenní testování na onemocnění covid-19. Testovat se budou přítomní žáci s výjimkou žáků s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Žáci naší školy se budou testovat testem Sejoy– náhled zde.

Další informace naleznete:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/povinne-testovani-zaku-ve-skolach

Pokyny k testování PCR

Současně s antigenním testováním proběhne u výše zmíněných žáků i testování PCR ze vzorku slin tak, jak už probíhalo v předchozích týdnech. Toto testování proběhne na pokyn MČ Praha 9 a test bude výjimečně hrazen ze zdravotního pojištění žáka. V případě, že by na konci měsíce měl žák kvůli tomuto školnímu testování již vyčerpaný nárok na bezplatné testování od pojišťovny, poskytne mu škola voucher na 1 bezplatný test u laboratoře GHC Genetics s.r.o., odběrné místo – Poliklinika Prosek. Možnost vyzvednout si voucher bude avizována na webu školy. 

Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 6. 12. 2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Děkujeme za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy

Žáci 3.B a 3.C dojeli v pořádku na kurz plavání do hotelu Bezděz ve Starých Splavech. 

Paní učitelky jsou alespoň 1x denně na Teams/mailu. V případě nejvyšší nutnosti můžete volat na tel. číslo 774 264 629, prosíme v čase od 8:00 do 18:00 hod. 

 

Vážení rodiče,

podle nařízení Ministerstva zdravotnictví proběhne dne 29. listopadu 2021 antigenní testování na onemocnění covid-19. Testovat se budou přítomní žáci s výjimkou žáků s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Žáci naší školy se budou testovat testem Sejoy– náhled zde.

Další informace naleznete:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

 

Pokyny k testování PCR

Současně s antigenním testováním proběhne pro všechny žáky i pedagogy testování PCR ze vzorku slin tak, jak už probíhalo v předchozích týdnech. Toto testování proběhne na pokyn MČ Praha 9. Žáci s čerstvě prodělaným covidem se testovat nemusí, pokud si sadu odnesli domů, pošlete ji zpět.

Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 29.11.2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Děkujeme za spolupráci.

 

Postup při výskytu covidu v ZŠ

Z třídních schůzek vyplynul v 2.A dotaz ohledně postupu při výskytu covidu v ZŠ. Ke každému školnímu testování přidáváme odkaz, který vidíte výše, kde pod FAQ najdete všechny postupy.

Přesto vám můžeme nejdůležitější informace shrnout.

  1. Screeningové antigenní testování probíhá zpravidla v pondělí, záleží, jak je nařízeno MZČR. Žáci se testují jednou, pokud je výsledek chybný/nečitelný, chyba se zaznamená a testovaný vykoná nový test.
  2. Žák s pozitivním testem je odveden do izolace. Škola informuje zákonného zástupce, který si dítě musí vyzvednout. Zákonný zástupce nejlépe telefonicky kontaktuje praktického lékaře dítěte a ten rozhodne o vystavení žádanky na konfirmační PCR test.
  3. Pokud je konfirmační PCR test negativní, dítě se po obdržení výsledku vrací zpět do školy – zákonný zástupce negativitu testu dítěte škole doloží. Pokud je PCR test pozitivní, zákonný zástupce to škole oznámí a postupuje podle pokynů praktického lékaře dítěte případně hygieny.

Škola žáka ihned po pozitivním antigenním testu izoluje, hygiena tedy většinou nenařizuje karanténní opatření (žáci do doby výsledku testu mají povinně nasazenou roušku).

Pokud se pozitivita PCR ukáže u žáka, který před tím pobýval ve škole v běžném režimu, je to důvod ke karanténním opatřením. Škola trasuje podle pokynů hygieny, o tom, zda se trasuje rádius nebo celá třída, rozhoduje epidemiolog.

 

 

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy