Dopisování si s družinou v USA

Na začátku školního roku 2016/17 jsme navázali přátelské vztahy se školní družinou v USA, konkrétně v New Yorku. Díky tomu děti měly možnost dopisovat si s dětmi z družiny Mother Connection at Furnace Woods School a trochu se přitom pocvičit v anglickém jazyce.

Celý školní rok jsme si vzájemně posílali dopisy, dělili se o naše zážitky z oslav dušiček, Halloweenu, seznámili jsme se s velkým Dnem Díkuvzdání, oslavou Vánoc v Americe, velikonočním zajíčkem, s fungováním družiny, ale hlavně děti navázaly nová přátelství.

Poslední dopis jsme dostali před koncem školního roku a rádi se o něj s Vámi dělíme.

Kristýna Manová

vychovatelka ŠD

Vstupenky na basketbal dnes rozdány

Vážení rodiče,

děti, které měly objednané lístky na basketbal, je dnes dostaly a nesou je domů. Věnujte, prosím, pozornost přiložené informaci, která je rovněž uvedena na blogu "Fandíme Řecku".

(Pokud dítě nebylo přítomno, obdrží v pondělí.)

Děkuji Vám za spolupráci.

Mgr. Naďa Koháková

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Cyklisté nejdříve vyhráli obvodní soutěž Prahy 9  v obou kategoriích a postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo poslední květnovou středu.

Boj to byl celkem vyrovnaný, ale naše děti se opět postavily na „bednu vítězů“.  Družstvo mladších - Denisa Kubíková 4. roč, Lucia Ličková 5. roč., Vojta Kloz 4. roč. a Kuba Vovsík 5. roč.  - vybojovalo krásné 3.místo.

Družstvo starších - Bára Hornofová 9. roč., Áďa Hornofová 6. roč., Kamil Zsiray 7. roč. a Erik Zirkler 9. roč. - vybojovalo 1.místo a ve dnech 13.-15.6. budou  reprezentovat kraj Praha na celorepublikovém finále v Táboře.

Bára byla na krajském kole oceněna jako nejlepší cyklistka a jede reprezentovat kraj Praha již po šesté. Loni získala na republikovém finále za jednotlivce starší dívky nádherné  2.místo.

Soutěží se ve smíšených družstvech (2 dívky + 2chlapci) v disciplínách: test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda po dětském dopravním hřišti dle pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda zručnosti přes překážky se zátěží na zádech 2kg (mladší) a 3kg (starší), zásady poskytování první pomoci a práce s mapou. Při práci s mapou mají cyklisté vymyslet nejbezpečnější a nejrychlejší trasu z bodu A do bodu B jako chodec a do bodu C jako cyklista. Poté, co si soutěžící trasu promyslí, mají jediný pokus zakreslit trasu správně podle pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Cyklistům držíme palce!

                                                           Mgr. H.Štěpánková

Odhlašování obědů v posledním červnovém týdnu

Vážení rodiče,

odhlášky obědů na poslední týden od 26.6. do 30.6.2017 budu přijímat pouze do 23.6.2017 a to do 14 hod. Neodhlášené obědy bude možné si vyzvednout do přinesených nádob.

Je to z důvodu vyskladňování zásob před hlavními školními prázdninami.

Děkuji za pochopení.   

Renáta Bílková

vedoucí ŠD

Branný den - úprava rozvrhu

Ve čtvrtek 1.6.2017 pořádáme branný den. Na prvním stupni proběhnou ukázky práce integrovaného záchranného systému, na druhém stupni blokové workshopy k tématům branné výchovy. Konec vyučování dle instrukcí v žákovských knížkách, nejpozději však:

1.-3. ročníky v 11:40

4.-5. ročníky ve 12:10

6.-9. ročníky ve 12:35

 

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy

Třídní schůzky budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

třídní schůzky rodičů dětí, které nastupují v září do první třídy, se uskuteční 31.5.2017 v 15:15 ve školní jídelně. Nezapomeňte prosím, že zápis do školní družiny bude probíhat od 14:30 do 15:10 ve vestibulu školy - přijďte prosím včas. O děti, které jsou zapsané v kroužku "Hrátky s předškoláky", bude postaráno jako obvykle.

Děkujeme za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová