Výuka v sudém týdnu od 3.5.2021 – informace pro 1. i 2. stupeň

V týdnu od 3.5.2021 se budou prezenčně vzdělávat třídy:

  1. Stupeň: 1.A, 1.C, 2.B, 3.B, 4.B, 5.A, 5.B, 5.C
  2. Stupeň: 6.A, 6.B, 6.C, 8.A, 8.B

Všechny ostatní třídy pokračují v distanční výuce tak jak jsou zvyklé.

První stupeň nastupuje od 7:30 průběžně vchody, jak jsou zvyklí. Většina žáků se testuje pod dohledem TU ve třídách.

Vstupy pro rodiče, kteří chtějí svému dítěti při odběru asistovat:

1.A a 1. C – čas: 7:30 - 7:55 hod. - Domeček- vstup přímo ze zahrady do učebny určené pro testování.

2.B, 5.A - čas: 7:30 - 7:55 hod. – vstup hlavním vchodem. Testovací místo v pravé části vstupní haly (v prostorách u šatních skříněk II. stupně).

3.B, 5.B - čas: 7:30 - 7:55 hod – vstup bočním vchodem vlevo od hlavního vchodu. Testovací místo v chodbě u fyziky.

4.B, 5.C  - čas: 7:30 - 7:55 hod – vstup vchodem pro školní družinu u jídelny.

Režim obědů a družiny zůstává tak, jak jste od počátku rotování zvyklí. V pondělí děti prvního stupně znovu obdrží sady na PCR test, opět platí, že postup s nimi je stejný jako minule.

Žáci druhého stupně do školy nastupují průběžně od 7:45 hlavním vchodem bez přezouvání a jdou přímo do tříd, kde se otestují samoodběrem pod dohledem vyučujících.

Pokud se žák nezúčastní testování, nebude mu umožněno prezenční vzdělávání a škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této absenci nemá škola povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání. Škola zajistí studijní podporu a žák bude úkoly vypracovávat a odevzdávat individuálně. Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

Děti se testují testem Singclean – návod k použití a video zde:

https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4

návod

Upravený rozvrh žákům druhého stupně zašlou třídní učitelé. Výuka proběhne bez odpoledních vyučování, hodiny odpolední výuky budou odučeny distančně asynchronně. Výuka končí vždy nejpozději ve 13:30.

Obědy si žáci druhého stupně, kteří je v tuto chvíli neodebírají, musí PŘIHLÁSIT. Objednávkový systém www.strava.cz bude otevřen až do neděle 2.5. do 20:00 hod. Je možné psát i na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Obědy si budou žáci 2. stupně vyzvedávat na rampě ŠJ v krabičce bez polévky a to z důvodu, že přísná hygienická pravidla pro stravování nám neumožní rotovat v jídelně všechny třídy. 

Pro všechny předměty bude zachována homogenita třídy. TV se bude vyučovat ve venkovních prostorách, vybavte děti přiměřeným sportovním oblečením a obuví.

Děkujeme rodičům i dětem za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy

Kdo se netestuje a co v případě výskytu Covid -19 pozitivity

leták MŠMT žáci

leták MŠMT rodiče