V úterý 11.6. jsme se vypravili na výlet do nedaleké Ďáblické hvězdárny. Víte, jaký je rozdíl mezi hvězdárnou a planetáriem? My v 1.C už to víme - z hvězdárny můžete pozorovat dalekohledem vesmírná tělesa, kdežto v planetáriu se díváte na projekci. Některé děti již v Ďáblické hvězdárně byly s rodiči nebo v létě na příměstském táboře, pro některé děti to ale byla první návštěva.
V Ďáblické hvězdárně jsme se nejdříve podívali na veselou pohádku o cestování dvou kun do vesmíru. Sice to byla jen pohádka, ale fakta o vesmíru byla pravdivá a některá pro nás nová a možná si některá i zapamatujeme :-). Pan astronom nás po pohádce a po diskusi provedl hvězdárnou, vše nám hezky vysvětlil a všichni jsme se podívali jedním dalekohledem na slunce a druhým dalekohledem na centrum Prahy. 
Ještě nám zbyl čas na hraní na venkovním hřišti u hvězdárny, počasí nám přálo, všichni jsme si výlet užili a už se těšíme na další :-).

Třídní učitelka Eva Pflegerová