Litvínovská 600 opět boduje i na kraji a jsme na to hrdí.

Letošní obvodní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů doprovázelo deštivé počasí, ale i přes tuto nepřízeň byla soutěž ve spolupráci s Městskou policií Útvarem prevence a BESIPem opět výborně připravená. Soutěžilo se ve 4 disciplínách: poskytnutí První pomoci, jízda zručnosti přes překážky, jízda po dopravním hřišti dle pravidel na pozemních komunikacích, test z pravidel jízdy na pozemních komunikacích

Obě družstva ZŠ Litvínovské 600 obsadila první místo. Ve družstvech bojovali: mladší kategorie - T.Kalčev, K.Zsiray, E.Švábová, V.Laitlová, starší kategorie - H.Sklenář, E.Zirkler, B.Hornofová, B.Procházková. Naši žáci si odnesli i ocenění pro jednotlivce: nejlepší cyklista chlapec a dívka za mladší kategorii: Tadeáš Kalčev 5.A a Ema Švábová 4.B. Nejlepší cyklista chlapec a dívka za starší kategorii Honza Sklenář 9.B a Bára Hornofová 7.B.

Obě družstva postoupila za Prahu 9 na krajské kolo, které se konalo v Horních Měcholupech.

Na krajském kole žáci museli splnit ještě disciplínu Mapy, kdy musí nakreslit do mapy nejbezpečnější a nejkratší cestu z bodu A do budu B nebo i C a jízdu zručnosti jezdili se zátěží na zádech 2kg nebo 3kg.

Naše děti jako jednotlivci umístili na předních místech: mladší kategorie: 1.místo Tadeáš Kalčev 5.A , 2.místo Verča Laitlová 5.B, 3.místo Ema Švábová 4. Starší kategorie: 1.místo Bára Hornofová 7.B, 2.místo Honza Sklenář 9.B, 3.místo Erik Zirkler 7.B.

Na krajském kole získalo mladší družstvo krásné 2.místo. Družstvo starších získalo 1.místo a jelo reprezentovat kraj Praha na celorepublikové finále v Chomutově a Kadani 16.-18.6. Na celorepublikovém finále se naše družstvo starších umístilo na 14.místě. Počasí nám přálo a moc jsme si to tam užili.

Mgr. Hana Štěpánková, ZŠ Litvínovská 600