Vážení rodiče,

v souvislosti s množícími se případy na různých školách bychom Vás rádi upozornili na nebezpečí mobilních dat v mobilních telefonech Vašich dětí, zejména těch opravdu malých.

Na internetu lze navštívit řadu webových stránek, které jsou pro děti zcela nevhodné. Bohužel už i děti na prvním stupni mají možnost se přes svá osobní mobilní zařízení na takovéto stránky podívat a případně je ještě ukázat zvědavým spolužákům. Škola je proti tomuto naprosto bezmocná, nemůžeme dětem kontrolovat, co si prohlížejí ve svém mobilu, můžeme řešit až případ, kdy na tuto skutečnost některé z dětí upozorní.

Proto Vám doporučujeme, abyste zařízení svých dětí opatřili rodičovským zámkem proti zhlédnutí podobných nevhodných stránek a nepodcenili ani občasnou kontrolu historie webových prohlížečů v zařízeních Vašich dětí.

Pokud Vaše dítě samo mobilní data nemá, neznamená to, že se na internet nemůže dostat. Děti jsou dnes technicky velmi zdatné - stačí jeden ochotný spolužák s daty a rázem je připojeno více dětí.

Na internetu naleznete řadu odkazů, jak rodičovské zámky instalovat, případně se můžete obrátit na odborníky.

Děkujeme Vám za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová