Balíčky pro Nepál konečně došly do rukou dětí, ikdyž nakonec v Indii. Ještě jednou děkujeme všem dětem naší školy, které se pod vedením paní učitelky Zdeňky Kubů do této akce zapojily.

Zpráva od organizace The Oneness-Heart-Tears and Smiles:

 

V Praze dne 12. září 2016

Vážení učitelé a milí rodiče,

dovolte nám z celého srdce poděkovat Vám, dětem a školám za přípravu 5500 dárkových balíčků, které se v uplynulých dnech, u příležitosti svatořečení Matky Terezy 4. září, započaly rozdávat ve spolupráci se sestrami Matky Terezy chudým a opuštěným dětem v indické Kalkatě. Dárkové balíčky, které byly původně adresované nepálským dětem po ničivém zemětřesení v dubnu roku 2015, nemohly být z důvodu několika měsíčního uzavření nepálských hranic doručeny, ale přesto nakonec našly své vděčné příjemce právě u chudých a opuštěných dětí v Indii.

Sbírky se v rámci programu Kids to kids (Děti dětem) zúčastnilo přes 50 škol v České republice. Sestra Mercina po převzetí humanitární zásilky v hlavním sídle řádových sester Matky Terezy v Kalkatě prohlásila: "Na základě vaší laskavosti jsme obdrželi překrásně připravené dárkové balíčky, které budeme rozdávat opuštěným dětem ve slumových školách a chudinských čtvrtích Kalkaty. Jsme dojati péčí, s jakou byly dárkové balíčky připraveny. Až je strádající děti v chudých čtvrtích Kalkaty od nás obdrží, budou velmi šťastné, když uvidí fotografie dětí z vaší země, které balíčky připravovali."

Humanitární službu The Oneness-Heart-Tears and Smiles založil Sri Chinmoy, který se s Matkou Terezou mnohokrát v průběhu svého života setkal. Oba sdíleli společný smysl pro lidskou sounáležitost a míruplné soužití všech národů, kultur a vyznání. V průběhu let věnovala naše humanitární organizace na přání Matky Terezy zdravotní potřeby a humanitární materiál centrům misionářek po celém světě.

V současné době shromaždujeme fotografie a další dokumentační materiály od sester Matky Terezy z Kalkaty. Rádi bychom je poté zaslali na CD do vaší školy jako vyjádření našeho poděkování za vaší podporu, ochotu a dobrou vůli na celém projektu aktivně spolupracovat.

Se srdečným pozdravem za tým The Oneness-Heart-Tears and Smiles

Koordinátorka programu Michaela Zdeňková