Praha 7 vyhlásila adventní sbírku plyšáků pro republikové i dobrovolné hasiče a zdravotnickou záchrannou službu. U nás ve škole sbírka probíhala týden, kdy děti mohly na určená sběrná místa plyšáky odnášet.

Původní odhad byl, že každý druhý žák naší školy přinese jednoho plyšáka  –  tedy, že nasbíráme cca 250 plyšáků. Zmýlili jsme se, zájem byl tam velký, že každý den dobrovolní pomocníci Marek B. a Matyáš K. odnášeli několik tašek do sběrného kabinetu. Nejvíce přibývalo plyšáků v šatně školy, kde paní vrátná Gábina, ochotně připravovala pytle na přinesené plyšáky.

Maminka Borise z 2.B poslala 31 plyšáků – každý byl vyčištěn nealergenními přípravky a samostatně zavařen v igelitovém sáčku.

Celkem se nasbíralo neskutečných 630 kusů plyšových hraček. Plyšové hračky byly předány na místa určení v Praze 7.

Všem rodičům a dětem, kteří se sbírky zúčastnili, moc a moc děkujeme!

Mgr. H. Štěpánková

(na fotografii jsou zachyceni pomocníci s plyšáky z jednoho dne sbírky)