Ve středu třídy 0.A a 2.A spojily síly a společně se s kocourem Mikešem ponořili do tajů matematiky. Ve vánočním duchu nás kocour Mikeš učil počítat, porovnávat čísla, a dokonce tvořit slovní úlohy. Popovídali jsme si i o adventním čase a o tom, jak můžeme pomáhat rodičům nejen v době adventu. Když se kocourek unavil hraním, přenesli jsme se do říše snů a v malých skupinkách jsme pomohli kocourkovi, aby se mu zdálo něco krásného prostřednictvím našich výtvarných prací. Na závěr jsme kocourka Mikeše probudili „Kočičí písničkou“, rozloučili jsme se a už teď doufáme, že se zanedlouho zase sejdeme.
Druháci velmi trpělivě a laskavě pomáhali mladším žákům a „nulťáčci“ se nezalekli ani těžších úkolů a velmi statečně se zapojovali. Ve třídě vládla velmi přátelská a uvolněná atmosféra a snad vznikla i nová přátelství.

 J. Panská, DiS.