Žáci 9. ročníku, David Trunec a Robert Fiala, si připravili pro své spolužáky i z jiných tříd přednášku o 3D tisku s praktickou ukázkou. Děti se tak mohly seznámit s principem 3D tisku, mohly vidět naši školní 3D tiskárnu přímo v provozu. Dozvěděly se, kde se s 3D tiskem mohou setkat v praxi, prohlédly si některé tištěné předměty a dostaly odpověď na otázky, které je zajímaly…

A nutno říct, že to naši experti zvládli výtečně. Tady je zpětná vazba od některých zúčastněných z 2. stupně:

„Prezentace kluků z 9. třídy se mi líbila. Seznámili nás s tím, jak vůbec 3D tiskárna funguje a jaké druhy tiskáren máme. Mohli jsme si vyzkoušet mikroskop, vytisknutý na 3D tiskárně, a díky tomu jsme pochopili užitečnost 3D tisku. Dále nám ukázali budoucnost 3D tisku a jeho přínos pro lidi (od stavění domů až k vytváření orgánů). 3D tisk díky tomu beru jako perspektivní záležitost, kterou v budoucnosti využijeme.“ Martin Michalica

„Poté, co jsem slyšel o možné prezentaci 3D tisku, jsem byl nadšený. Na samotné prezentaci šlo vidět, že se kluci o téma zajímají a zodpověděli nám všechny naše dotazy. Během představování 3D tisku nechali vytisknout kostku lega. Mě osobně nejvíce zaujalo tisknutí budov, které má dle mě obrovský potenciál…“ Jenda Kaluža

„Dnešní přednáška o 3D tisku mě velice zaujala. Kluci byli jednoduše skvělí... nádherná ukázka i prezentace a v ní vše podstatné. Tisk i3MK3S+ byl poutavý a názorně ukázal chod tiskárny. Lehký pohled do PrusaSliceru objasnil záhlaví 3D tisku. Ukázka a následné porovnání výtisku z FFF z mini nebo MK3 a DLP z SL1 objasnila, jak je objekt vytvořen v počítači přesunut do reálného světa. Oceňuji slidy s využitím a budoucností tisku. Kluci se jistě pohybují ve 3D tisku dlouho a pro mě jako majitele mini, příhodná chvilka se zeptat na věci, co my byly nejasné. Dodatečně bych chtěl poděkovat...“ David Petráš

„Přednáška se mi moc líbila, líbilo se mi, jak nás kluci s 3D tiskem seznámili, vše stručně a zajímavě vysvětlili a mluvili jako odborníci. Věděli odpovědi na všechny naše otázky a moc jsem si z této přednášky odnesla…“ Lucie Csurillová

„Přednáška se mi velice líbila. Bylo vidět, že se kluci vyznají a že je 3D tisk baví. Co je však ale to těžší, je zaujmout publikum a to se velmi povedlo. Myslím, že díky klukům se pár lidí od nás ze třídy rozhodne zajímat o 3D tisk více. Velice pěkně zpracovaná a zajímavá prezentace, která toho žákům hodně předala. Děkuji!“ Boris Rassl

„Nejzajímavější bylo, že jsme si to mohli prohlédnout zblízka! Kluci ukázali několik předem navržených modelů a předvedli nám, jak se to načítá do tiskárny a jak to funguje. Bylo úžasné vidět, jak se věci tisknou a jak se tam vrstva po vrstvě přidávají nové detaily...“ Lukáš Rudolský

Fotogalerie zde (pozn. snímky nafotila Aneta Žáčková, použity jsou i ilustrační snímky dalších žáků 9. roč.)

 

Mgr. Michaela Králíková