Ani letos cyklisté ze ZŠ Litvínovské 600 na Dopravní soutěži mladých cyklistů nezklamali.

Každé jaro se na dopravním hřišti na Proseku koná obvodní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěží se ve dvou kategoriích – mladší žáci a žákyně 10-12 let a starší žáci a žákyně 12-16 let. V každém družstvu soutěží vždy 2 dívky a 2 chlapci.

Soutěží se v těchto disciplínách: poskytnutí první pomoci, jízda zručnosti na kole přes překážky, jízda na kole na dopravním hřišti podle předpisů, testy ze znalosti dopravních předpisů. V obvodním kole zvítězila obě družstva ZŠ Litvínovské 600 a postoupila do krajského finále, které se konalo poslední květnový den na dopravním hřišti při ZŠ Veronské náměstí v Horních Měcholupech. Počasí nám přálo, k obědu měly děti špagety a ke zmíněným disciplínám přibyl ještě „labyrint“ – práce s mapou, kdy se děti musí podle předpisů dostat z místa A do místa Ba při jízdě zručnosti přes překážky jezdily děti se zátěží na zádech – mladší 2 kg a starší 3 kg v batohu.

Žáci a žákyně 5.C, kteří reprezentovali v mladší kategorii, se umístili na krásném 5. místě, žáci a žákyně 8.C starší kategorie skončili na nádherném 2. místě.