Vážení rodiče,

přikládáme podrobnější informace k PCR testům, které budou ve spolupráci se zřizovatelem MČ Praha 9 rozdány v pondělí 19. 4. 2021 při antigenním testování Vašich dětí.

Podmínkou testování PT-PCR je řádná registrace odebraného vzorku do formuláře akreditované laboratoře na https://www.covid-ghc.com/skola. Před odevzdáním vzorku je třeba on-line vyplnit údaje dítěte a oskenovat QR kód z černého uzávěru na zkumavce. Formulář laboratoře má tlačítko na skenování „Skenovat QR kód“. Pro vyplnění on-line formuláře je nutný chytrý telefon s fotoaparátem. Odevzdání vzorku bez registrace neumožní párování a následné zaslání výsledku testu.

Testovací sadu obdržíte v označeném sáčku. V tomto sáčku je třeba vrátit zkumavku s odebraným vzorkem slin dítěte. Spolu s PCR testovací sadou obdržíte návod pro odběr a tištěný formulář ,, Dotazník část 3 “– viz zde. I tento formulář je třeba řádně vyplnit a odevzdat ve škole společně s odebraným vzorkem.

Vzorek slin můžete odebrat a odevzdat společně s dotazníkem v pondělí 19. 4. 2021 souběžně při antigenním testování Vašeho dítěte, nebo jej odebrat doma a poslat po dítěti následující den v úterý 20. 4. 2021.

V případě, že bude Vaše dítě otestováno PCR testem, nebude se muset znovu testovat ve čtvrtek antigenním testem. Zároveň PCR testování umožňuje vyšší citlivost na detekci viru COVID- 19, a proto zaručí větší ochranu žáků před vzájemným přenosem infekce.

Děkujeme Vám za spolupráci

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy