Vážení rodiče,

podle nařízení Ministerstva zdravotnictví proběhne opět dne 13. 12.  2021 antigenní testování na onemocnění covid-19. Testovat se budou přítomní žáci s výjimkou žáků s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Žáci naší školy se budou testovat testem Sejoy– náhled zde, případně Genrui náhled zde.

Další informace naleznete:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/povinne-testovani-zaku-ve-skolach

Pokyny k testování PCR

Současně s antigenním testováním proběhne u výše zmíněných žáků i testování PCR ze vzorku slin tak, jak už probíhalo v předchozích týdnech. Toto testování proběhne na pokyn MČ Praha 9 a test bude opět hrazen ze zdravotního pojištění žáka. V případě, že by na konci měsíce měl žák kvůli tomuto školnímu testování již vyčerpaný nárok na bezplatné testování od pojišťovny, poskytne mu škola voucher na bezplatný test u laboratoře GHC Genetics s.r.o., odběrné místo – Poliklinika Prosek. Možnost vyzvednout si voucher bude avizována na webu školy. 

Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 13. 12. 2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Děkujeme za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová