Dne 11. června proběhlo v prvních třídách slavnostní pasování na čtenáře. Děti předvedly své čtenářské dovednosti a ukázaly rodičům, jaký pokrok během školního roku udělaly. Za svou snahu dostaly knížku, záložku a zasloužený diplom, který jim bude připomínat tuto slavnostní událost.
Třídní učitelky 1. tříd
Ze čtvrtka 4.6.2026 na pátek 5.6.2026 proběhlo družinové spaní našich nejmladších žáčků, našich prvňáčků. Pro některé děti to znamenalo úplně první noc bez maminek a tatínků, ale všechny se s tím popraly velmi statečně. Po příchodu a ubytování na děti čekal pestrý program, celý večer osvobozovali školní skřítky. Pak ale šupky dupky do připravených spacáků na karimatkách. Noc byla klidná a prodchnutá sněním. Ráno prvňáčci posnídali výborné napečené buchty od rodičů. Děti zažily hezké dobrodružství a akci si moc užily.
Tým vychovatelek v Domečku
Ve Včelím domě v Hulicích jsme načerpali mnoho znalostí ze života včelstva. Zážitky i poznatky nám posloužily i v hodině VV. Pod rukama našich druháků vznikaly krásné kresby.
Třídní učitelky 2.A a 2.B
2.6. se žáci naší školy zúčastnili Sportovních her MČ PRAHA 9. V tento den sportovali pouze žáci 1.stupně. Celkově se umístili na 4.mistě.V atletice se na stupně vítězů dostala děvčata. V kolektivních sportech se na 2. mistě umístili florbalisté 2. a 3.tříd a vybijená 4. a 5. tříd. Za pěkného počasí si děti s radostí zasportovaly.
Mgr. M. Radová
V úterý 2. června se 4. třídy vypravily na celodenní výlet do Techmania Science Center v Plzni. Interaktivní exponáty nejsou jen obyčejné hračky. Každý z exponátů má za úkol vysvětlit něco z přírodních jevů nebo oborů lidské činnosti. I fyzika nebo chemie může být dobrodružství. Užili jsme si i 3D Planetárium. Sledovali jsme planety i film o mořských proudech. Aktivity byly tak pestré, že si každý našel něco pro sebe.Výlet jsme si všichni moc užili.
Třídní učitelky 4.ABC
Když k nám do 2. A přišla paní asistentka Lucie Vandasová s houslemi, měli jsme velkou radost. Zasedli jsme do „hlediště“ a pozorně sledovali, jak se jednotlivé části nástroje nazývají, z jakého materiálu jsou vyrobené. Nejkrásnější však byla vlastní hra paní asistentky. Největším potleskem byla oceněna melodie z filmu Piráti z Karibiku. Došlo i na pěvecká vystoupení našich zpěváčků, které paní asistentka doprovodila.
Milou atmosféru celé hodiny zakončily dvě žákyně recitací básničky, kterou společně složily. Ostatní děti se paní asistence pochlubily svými pohádkovými ostrovy. Na závěr tedy musela paní asistentka s velkým úspěchem znovu zahrát známou melodii.
Pochvala a ocenění patří všem zúčastněným, neboť i v dalších vyučovacích hodinách jsme se pustili do „muzicírování“.
Udělat radost ostatním dětem tím, že jim zahrajeme na hudební nástroj, nás velice baví.
Mgr. M. Želízková
I naši mladší žáci se zapojili do výtvarné soutěže o ochraně vody. Podívejte se na obrázky, jak krásné příběhy dokázali namalovat a vyprávět, co vše se s vodou děje.
H. Krčilová
Žáci 7.C prožili uplynulý pátek netradiční projektový den zaměřený na Cenotvorbu a základy podnikání, který mohl proběhnout díky finanční podpoře Sdružení přátel školy. Celým programem třídu úspěšně provedla lektorka Veronika Kalátová, se kterou se školáci prostřednictvím hravých aktivit rozhodně nenudili. Během praktických úkolů si žáci vyzkoušeli založit vlastní firmu a naučili se, jak správně kalkulovat ceny zboží i služeb včetně započítání hodnoty lidské práce. Velká pozornost byla věnována také kritickému myšlení v oblasti marketingu a schopnosti správně vyhodnocovat reklamní triky. V další části se sedmáci seznámili s fungováním běžných účtů, platebních karet a naučili se orientovat v bankovních sazebnících. Zjistili mimo jiné i to, z jakých důvodů se může studentské konto dostat do záporných hodnot a jak se takovým rizikům včas vyhnout. Tento den jim tak přinesl nejen skvělou zábavu, ale především jasnější představu o zásadním rozdílu mezi zaměstnáním a vlastním podnikáním.
Mgr. Hana Štěpánková