V návaznosti na projektové dny na téma Literární hrdinové jsme se vydali na výstavu Ondřeje Sekory, která se konala ve výstavní galerii Vila Pellé v Praze 6. Součástí výstavy byli fotografie z jeho života, dále pak mnoho dětských knížek a hlavně obrázků, které se líbí všem generacím. Děti se seznámily s technikou, kterou Ondřej Sekora kreslil a maloval své ilustrace. Dozvěděly se také, že byl novinářem a sběratelem brouků. Na závěr si mohly nakreslit nebo vyrobit vlastního mravence, broučka či motýla.Mgr.Kateřina Lucáková

Kdo se bojí filharmonie ?

Ve středu 10. května se vydala 5. A do Rudolfina a edukační koncert. S klasickou hudbou to nebyla žádná nuda.. Koncertem Studentské filharmonie vesele provázela paní Martha Issová. Kromě hudby byla i tématem svoboda a solidarita. Na závěr jsme si v Rudolfinu i zazpívali. My se filharmonie opravdu nebojíme.

Dárek pro maminku

V pátek 12.května jsme v 5. ročníku přivítali výtvarnici paní Annu Junovou. Výtvarná dílna byla tentokrát věnovaná Dni matek. Děti malovaly pro maminku brož ve tvaru srdce. Vyzkoušely si práci s akvarelovými pastelkami. Někdo si vybral předtištěný motiv, jiný pracoval podle své fantazie. Šikovné a kreativní byly i děti ze 6. A. Všem se brož moc povedla a věříme, že maminkám udělá radost.

Mgr. Lia Ruthová

Dne 11.5.2023 přijelo do naší školy divadlo Lokvar se svým představením Sněhurka. Konalo se ve šk. jídelně pro žáky 0.,1.,2. a 3.třídy. Děti se velice dobře bavily legračním a  poutavým dějem. 

Všichni odcházeli pobavení a spokojení.

 

vychovatelky ŠD

Milí rodiče,

věřte nebo ne, ale naše školní družina v Domečku se nedávno přeměnila na tajné cvičiště pro čarodějky a čaroděje! To vše díky našemu nezapomenutelnému sletu, který se uskutečnil 27.4. 2023 na školní zahradě. Naši malí kouzelníci museli projít sérií zkoušek, včetně lovu pavouků, pečování o kouzelné tvory, vaření myší polévky (pozor, žádné zvířátko nebylo poškozeno!). Kromě těchto disciplín museli projít testem v zametání dračích vajec, zorientovat se v tajných chodbách, věštit z křišťálové koule, číst z čarovných run, nakrmit nenasytného Hejkala, postarat se o kouzelné tvory, zjistit jaké tajemství ukrývaly hadí ocásky a na závěr je čekala i zkouška z létání na koštěti. 
A kdo byl na konci úspěšný? Naše malé čarodějky a čarodějové, samozřejmě! S úspěšností 100% zvládli všechny zkoušky a získali cennou odměnu - letecké průkazy čarodějky/čaroděje, díky kterým mohou létat na svých košťatech kamkoliv a kdykoliv.

S kouzelnickými pozdravy,
Tereza Ištoková a tým Domeček, který věští z křišťálových koulí, co nás čeká dál!

Projekt na téma literární postavy

Naši prvňáčci jsou již šikovní čtenáři, a proto si přinesly z domova vlastní knížky. Všímaly si, kdo knihu napsal i ilustroval, jací hrdinové v knížce vystupují. Poznali, že hrdinou se může stát zvířátko, kluk nebo holka v jejich věku, ale i nadpřirozené pohádkové postavičky. Každý nakreslil pěkný obrázek a napsal, proč mají právě tuto knihu rádi. Druhý den jsme si zahráli na divadlo. Vyrobili jsme si loutky a kulisy známých pohádek a nakonec pohádky zahráli sobě i dětem z nuláčku pro radost. Projektové dny se nám opravdu vydařily.

 

Druhé setkání se seniory

Již podruhé jsme se setkali se starými lidmi z Domova seniorů v Ďáblicích, abychom si poslechli jejich životní příběhy a následně je výtvarně zpracovali. Poslední setkání bylo velmi milé a děti byly nadšené z vyprávění paní Anny, paní Marie a pana Josefa. 

Vymyslely zpracovat jejich příběhy formou knížky pod názvem Kniha života. Tak uvidíme, jak se dílo podaří.

 

Čarodějnice

Ve čtvrtek 27.4. k nám do třídy přilétli čarodějové a čarodějnice ze všech možných pohádkových koutů a vykouzlili všem úsměv na tváři. Soutěžili, zatančili si a zobali různé dobroty, které jim přichystaly jejich maminky. Škoda, že ulétli zpět do pohádek a ukáží se zase až za rok.

 


Mgr.Kateřina Lucáková, třídní učitelka

Ve středu jsme s 0.A a 1.A vyrazili do Hvězdárny v Ďáblicích, abychom zjistili, jak to je se střídáním ročních období, co je to polední výška Slunce a jak je to s těmi východy a západy Slunce. Pomoci nám v tom měl nejen program s názvem „Odkud svítí Sluníčko“, ale hlavně velmi milý a ochotný pan průvodce, který trpělivě odpovídal na dotazy dětí i paní učitelek. Na oplátku ho děti překvapily svými znalostmi a velkým nadšením pro věc. Po projekci jsme si šli prohlédnout východní i západní kopuli, vyzkoušeli jsme si hvězdářské dalekohledy a alespoň na chvilku jsme se cítili jako opravdoví astronomové. Nakonec jsme se zastavili v obchůdku se suvenýry, kde jsme si koupili něco krásného na památku.
V pátek vyrazí do hvězdárny i třídy 1.B a 1.C. Velmi děkujeme Hvězdárně Ďáblice za možnost vzdělávat naše děti i tímto směrem.

Třídní učitelky 0.A a 1.A

Ve čtvrtek 27. 4. se ve škole sešli všichni žáci 1.B a 1.C v maskách kouzelníků, čarodějů a čarodějnic. Čekalo je kouzelné učení, při kterém plnili čarodějné úkoly. Luštili matematické úlohy, hledali cestu z bludiště, doplňovali text, zpívali čarodějné písničky aj. Čarodějnou tématiku dnešního dopoledne si děti moc užily.

třídní učitelky 1.BC

V Domečku se minulý týden dělo něco zubového, ale žádné strašidlo s velkými zuby to nebylo! Přišli totiž Veselí zoubci a naučili děti, jak mít zdravé zoubky. A to nejenom tím, že se každý den budou řádně čistit, ale také tím, že budou jíst zdravé jídlo. Takže až vám děti začnou odmítat sladkosti a chtít jen brokolici, tak víte, kdo v tom má prsty! :)
Ale nebojte se, nebylo to vůbec nudné. Děti si vypracovávaly pracovní listy a s interaktivní tabulí si užily hodně zábavy a soutěživosti. A co by to bylo za besedu o zubech, kdybychom neviděli nějakou tu pohádku! Tak jsme si pustili "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek" a bylo to prostě skvělé! Na konci akce dostaly dárkový balíček, aby mohly pokračovat v péči o své zuby i doma.

Mgr. Tereza Ištoková a tým Domeček