V odpoledních hodinách 16.6.2026  jsme se sešli i s rodiči u chaty Dřevák. Strávili jsme zde příjemné odpoledne. Rodiče se postarali o občerstvení. Děti hrály míčové hry.
Opékali jsme buřty. Proběhl i přípitek a milé povídání s rodiči. Bylo to velmi radostné setkání.

Začátek školy v přírodě máme úspěšně za sebou. Po pondělním ubytování a průzkumu okolí jsme v úterý vyrazili na celodenní výlet. Čekalo nás rašeliniště, krásná příroda a celkem asi 16 kilometrů v nohách. Někteří tvrdí, že poslední kilometr byl nejdelší v jejich životě.

Večer jsme otevřeli školní kasino. Padaly velké sázky, rodila se nová bohatství a stejně rychle mizela. Naštěstí se ukázalo, že štěstí ve hře není všechno.

Středeční dopoledne patřilo sběru rostlin na herbář. Louky a lesy tak na chvíli zaplnili začínající botanici, kteří pečlivě hledali ty nejlepší exempláře.

Odpoledne nás čeká hokynářství. Z dětí se stanou obchodníci a obchodnice, takže se dá očekávat tvrdé vyjednávání, výhodné obchody i několik „akčních nabídek“, které budou výhodné hlavně pro prodávající.

Zdravíme domů a hlásíme, že nálada je výborná a zážitků přibývá každým dnem!

Mgr. N. Doležalová, Mgr. T. Ivonová

Za krásného letního počasí jsme se vydali na poznávací zájezd do italských Benátek. Cesta autobusem uběhla rychle a již ráno jsme si vychutnali pravou italskou snídani. Žáci měli první příležitost procvičit si angličtinu při objednávání typických italských croissantů a dalších dobrot.

Po snídani jsme dorazili do přístavu Lido di Sabbioni, odkud jsme se nalodili na loď. Za poutavého výkladu našeho průvodce nás kapitán bezpečně provedl mezi benátskými ostrůvky až na malebný ostrov Burano, proslulý svými pestrobarevnými domky. Zde jsme si ostrov prohlédli, nasáli jeho jedinečnou atmosféru a dopřáli si krátkou přestávku na občerstvení.

Následně jsme se přeplavili na ostrov Lido, kde si žáci odpočinuli na pláži, užili si příjemné chvíle u moře a pokochali se krásnými výhledy na pobřeží.

Závěr našeho výletu patřil samotným Benátkám. Prošli jsme si historické centrum města a obdivovali nejznámější památky, které každoročně přitahují návštěvníky z celého světa. Navštívili jsme slavné náměstí svatého Marka, považované za srdce Benátek, odkud se nám naskytl pohled na majestátní baziliku svatého Marka i impozantní Dóžecí palác. Nechyběla ani zastávka u ikonického mostu Rialto, jednoho z nejstarších a nejznámějších mostů přes Canal Grande. Během procházky jsme zavítali také do okolí galerie Accademia a stejnojmenného mostu, odkud se otevírají jedny z nejkrásnějších výhledů na benátské kanály. Domů jsme si odvezli nejen spoustu zážitků, ale také krásné vzpomínky na den strávený v jednom z nejpůsobivějších měst Evropy.

Mgr. M. Válková

Naši žáci se zúčastnili krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo na Dětském dopravním hřišti v Praze 4. Do tohoto finále se probojovali ti nejlepší z pražských oblastních kol – konkurence byla obrovská, v mladší kategorii soupeřilo 10 týmů a ve starší 9 družstev.

Kromě tradičních a náročných disciplín, jako jsou:

  • jízda po dopravním hřišti podle předpisů,
  • testy z pravidel silničního provozu,
  • poskytování první pomoci,
  • jízda zručnosti,

je v krajském kole  labyrint. V této disciplíně museli soutěžící prokázat práci s mapou a na jediný pokus správně zakreslit trasu z bodu A do bodu B, samozřejmě plně v souladu s dopravními předpisy.

V silné celopražské konkurenci naši žáci rozhodně nezapadli a vybojovali 9. místo ( mladší kategorie) a 6. místo (starší kategorie).

Závody nám ukázaly, že pokud chceme v příštích letech pomýšlet na ještě vyšší příčky, čeká nás kus práce. Pro děti je to ale obrovská motivace. Víme, že musíme začít pravidelně trénovat a soutěži se věnovat o něco více. Chuť a nadšení nám rozhodně nechybí!

Děkujeme všem reprezentantům za skvělý výkon a sportovní nasazení.

Mgr. Hana Štěpánková

Dne 11. června proběhlo v prvních třídách slavnostní pasování na čtenáře. Děti předvedly své čtenářské dovednosti a ukázaly rodičům, jaký pokrok během školního roku udělaly. Za svou snahu dostaly knížku, záložku a zasloužený diplom, který jim bude připomínat tuto slavnostní událost.

Třídní učitelky 1. tříd

Ze čtvrtka 4.6.2026 na pátek 5.6.2026 proběhlo družinové spaní našich nejmladších žáčků, našich prvňáčků. Pro některé děti to znamenalo úplně první noc bez maminek a tatínků, ale všechny se s tím popraly velmi statečně. Po příchodu a ubytování na děti čekal pestrý program, celý večer osvobozovali školní skřítky. Pak ale šupky dupky do připravených spacáků na karimatkách. Noc byla klidná a prodchnutá sněním. Ráno prvňáčci posnídali výborné napečené buchty od rodičů. Děti zažily hezké dobrodružství a akci si moc užily.

Tým vychovatelek v Domečku

Ve Včelím domě v Hulicích jsme načerpali mnoho znalostí ze života včelstva. Zážitky i poznatky nám posloužily i v hodině VV. Pod rukama našich druháků vznikaly krásné kresby.

Třídní učitelky 2.A a 2.B